Image of Dacomex W70-600FM TV mount/stand 177.8 cm (70") Black
Dacomex W70-600FM TV mount/stand 177.8 cm (70") Black
Maximum weight capacity: 45 kg. Minimum screen size: 81.3 cm (32") Maximum screen size: 177.8 cm (70") Wall. Minimum VESA mount: 200 x 200 mm Maximum VESA mount: 600 x 400 mm. Number of displays supported: 1. Tilt adjustment Rotating. Cable management. Black. Mounting. Number of displays supported. 1. Maximum VESA mount. 600 x 400 mm. Minimum VESA mount. 200 x 200 mm. Mounting type. Wall. Maximum screen size. 177.8 cm (70"). Minimum screen size. 81.3 cm (32"). Maximum weight capacity. 45 kg. Ergonomics. Distance to the wall (max). 46.2 cm. Distance to the wall (min). 5.8 cm. Cable management. Yes. Angle of rotation. 6°. Rotating. Yes. Swivel angle range. -90 - 90°. Swivel angle. 180°. Swivelling. Yes. Tilt angle range. -15 - 5°. Tilt adjustment. Yes. Design. Product colour. Black. Technical details. Quantity per pack. 1 pc(s). Number of arms. 1. Packaging data. Quantity per pack. 1 pair(s)